Szkoła SBiSD
 

Referencje Hotel Esperanto

Dzięki sesji skypowej, jakiej udzieliła Ala mi i mojej żonie, Joannie, poznałem, jak ważną
rolę odgrywa prawdziwy, niczym nieskrępowany śmiech. Zarówno pod względem fizycznym
jak i psychicznym. Tak naprawdę, nie wiedziałem dotychczas, jak brzmi mój śmiech. Po
dłuższym śmiechu bolała mnie głowa, w związku z czym hamowałem się nieco.
Ala, po krótkim wprowadzeniu i kilku prostych ćwiczeniach osiągnęła wspaniałe efekty.
Bardzo szybko uzyskałem swobodę, przepona była chętna do współpracy jak nigdy dotąd. Po
sesji jeszcze długi czas nie mogliśmy się "uspokoić". Byliśmy potem miło zmęczeni.
Jeszcze dziś, gdy wspominamy sesję z Alą, śmiejemy się do rozpuku. A na codzień kilka
razy dziennie profitujemy z naszych osiągnięć. Stałe punkty programu to śmiech małżonki
przy suszeniu włosów, a mój przy pląsach z odkurzaczem (dotychczas był zgrzyt zębów).
No i codzienne zdarzenia, jak upadek łyżeczki na podłogę czy rozwiązany but - to okazja do śmiechu.
Gdy nie widzimy się z żoną parę dni, przesyłamy sobie whats`appem wzajemnie śmiech.
Lekcja u Ali była prezentem urodzinowym dla Joanny. Absolutnie wspaniałym i trafionym.
Pozytywne efekty w naszym samopoczuciu na codzień są niesamowite. Jesteśmy
zrelaksowani, pogodniejsi.
Alu! Dziękujemy Ci. Do ponownego spotkania.
 
Jan Lewandowski

Warsztaty jogi śmiechu u Ali Kummer są magiczne, przepełnione cudowną energią prowadzącej.
Na zajęciach poddałam się całkowicie wszystkim ćwiczeniom, bez oceniania, otworzyłam się jak dziecko i już pod koniec warsztatu czułam jak moje wewnętrzne dziecko raduje się. Jednak nie spodziewałam się, że medytacja z kamertonem w wykonaniu Ali będzie aż tak głęboka i harmonizująca energię.
Otwarte serce, błyszczące oczy, ciepło, mądrość Ali tworzą pełnię i prowadzą do krainy bezwarunkowej radości.
Polecam Wam z całego serca zajęcia prowadzone przez Alę, mogą zmienić życie, mogą przyciągnąć do Waszego Życia wszystko, co jest najlepsze dla Was.

Elżbieta DąbrowskaAkademia Radosnego Życia

Joga Śmiechu z Alą Kummer rozwesela duszę i serce, uskrzydla i ładuje dobrą energią na dłuższy czas. To prawdziwe Święto Radości.  Śmiech sprawia, że nasze życie staje się łatwiejsze i piękniejsze. Gorąco zachęcam do skorzystania z tej szansy i uczynienia swego życia bardziej radosnym. Warsztat jogi śmiechu  w wydaniu Ali polecam każdemu.

Agnieszka  Olszewska

Zajęcia Jogi Śmiechu które prowadzi Ala  Kummer polecam wszystkim swoim znajomym. Dla mnie jest to wspaniała okazja do tego, żeby powrócić do czasów z dzieciństwa i bawić się z nowo odkrytą radością i żywiołowością. Wspaniała technika jaką jest joga śmiechu połączona z entuzjazmem i żywiołowością Ali daje cudowne, niezapomniane doświadczenie.

Uśmiech znaczy więcej niż słowa dlatego cieszę się, że spotykamy się w coraz liczniejszym gronie pozytywnie zakręconych osób.

 Ewa Anatola Łukasińska, Shanti Joga Studio

Warsztat jogi śmiechu jest dla mnie przede wszystkim spotkaniem z osobami szukającymi pełniejszego przeżywania kontaktów z innymi ludźmi, budowania przyjażni ze sobą i z resztą świata. Ala Kummer jako osoba prowadząca w bardzo delikatny sposób, nienarzucający i ograniczający do minimum stres związany z przystowaniem się do nowej sytuacji wprowadza uczestników w tajniki swojego sposobu na weselsze życie. Krok po kroku, najpierw opisując cel jogi śmiechu, później rozluźniając poprzez ćwiczenia fizyczne  uczestników, następnie wprowadzając konkretne ćwiczenia, pokazuje zastosowanie swojej metody w różnych sytuacjach życiowych. Szczególnie dwa ćwiczenia utkwiły mi w pamięci: pierwsze - na poczucie bezpieczeństwa, jak padam w objęcia innych kobiet i jestem przez nie łapana - nie jestem pewna czy to było dokładnie tak, (ale coś było, co spowodowało mój wzrost zaufania do innych osób, szczególnie kobiet); drugie, o reagowaniu śmiechem na czerwone światła na jezdni.

Ogólnie warsztaty z Alą budują pogodę ducha, dają możliwość pobycia w kręgu życzliwych osób, czego nigdy nie jest za dużo. Uznaję je za miły, kreatywny sposób spędzania wolnego czasu i delikatne wprowadzenie do bardziej konkretnych działań terapeutycznych. Widzę bardzo szerokie zastosowanie takiej formy spotkań od przedszkolaków do ludzi starszych, w świetlicach różnego typu, w domach kultury,w sanatoriach, domach opieki, we wszystkich miejscach, gdzie przebywają ludzie w większym gronie.

Ala jest entuzjastką swojej metody, bardzo dobrze opracowała poszczególne etapy pracy z uczestnikami. Wierzy w skuteczność i zasadność swoich działań.  Życzę Jej dalszego rozwoju dzieła, które podejmuje dla poprawy jakości życia wszystkich ludzi, do których pragnie dotrzeć.
Szanuję Ją za to bardzo  i kibicuję tego rodzaju aktywnościom.

Ewa Chomicz - Wysocka, nauczyciel w szkole muzycznej.

Uwielbiam chodzić na warsztaty z jogi śmiechu do Ali, ma dar w tym, co robi. Często, gdy szłam na warsztaty byłam zmęczona i nie chciało mi się iść. Ale w trakcie już mi się polepszało, zmęczenie odchodziło. Czułam się coraz lepiej a na końcu warsztatów to nie powiedziałabym, że miałam ciężki dzień, wszystko odeszło. Za każdym razem super się bawię, atmosfera też jest wspaniała. Ala za każdym razem robi super wstęp, następnie fajne dobiera ćwiczenia, ale na koniec też dobiera piękne medytacje żeby się wyciszyć po wspólnym śmianiu się. Bardzo polecam jogę śmiechu z Alą.

Dorota Solarska

Lubię się śmiać, czuję że to coś bardzo potrzebnego, ważnego dla mnie i w ogóle dla człeka poczciwego.
Joga z Alą to wyjątkowe chwile. Ala ma radość wszędzie, w każdej części ciała. Ale oczywiście najwięcej jest go w sercu.
Ala reaguje na zmieniające się sytuacje, na różnorodność nas uczestników.
Jest profesjonalna w każdym calu. Empatyczna, twórcza i odpowiedzialna.
Joga śmiechu daje narzędzia, by śmiać się wszędzie i do wszystkiego.
Warto ją praktykować, warto uczyć się metod jogi śmiechu, by mieć dystans do siebie i świata.
Po zajęciach czuje się przepełniona po brzegi radością i zmęczeniem ....:-), dobry nastrój potrafi utrzymywać się przez dni kilka.

Ewa Szczesiul

Niewiele jest sytuacji i miejsce w naszym życiu, kiedy możemy autentycznie żyć chwilą, zapomnieć co wydarzyło się przed chwilą, nie planować co będę robić za chwilę :), ale zatrzymać się i cieszyć właśnie tą CHWILĄ, odczuwać autentyczną radość z "bycia". Moim zdaniem największą i unikalną wartością jogi śmiechu jest łatwość z jaką pozwala zatrzymać się  i cieszyć tym stanem. Dodatkowo energia całej grupy pod życzliwą i radosną "opieką" Ali daje niezwykłą moc i optymizm, który utrzymuje się przez wiele godzin, pokazując, że można żyć radośniej pomimo, że w naszym otoczeniu nic się nie zmieniło, to tylko my zmieniamy się na naszą radośniejszą wersję! Dziękuję Alu.

Grażyna

Alternatywą na zły humor jest joga śmiechu. Gdy smutek doskwiera jak pieńkowi siekiera, to jest joga śmiechu z Alą Kummer. Joga śmiechu nauczyła mnie :Nie przejmuj się, po prostu sie uśmiechnij.
Uśmiech najprostszą , najkrótszą jest drogą do życia, do lepszych serc ,świat się piękniejszy otworzy przed Tobą, gdy tylko uśmiechniesz się - o tym przypomina joga śmiechu, a więc zrób coś dla siebie i ruszaj na jogę śmiechu."

b.j.

-  „Z natury jestem skryta, trudno mi się otworzyć na innych, a tutaj to zrobiłam i czuję się świetnie z tym”,

-  „ Ja lubię się chachać tak na co dzień. Nawet myślałam, że inni mogą to odbierać niezbyt pozytywnie. Teraz wiem, że to mój plus i że ważniejsze jest, ile ja sama dzięki temu zyskuję”,

- „ Wszystkich tutaj nie znam - jednak teraz po zajęciach czuję się jakbym była w gronie starych dobrych znajomych”.

Uczestniczki warsztatu jogi smiechu w MDK – u w Augustowie